Wiarygodna reklama Stiga

Wiarygodna reklama Stiga.Czy reklama może być wiarygodna? Jak bardzo ufamy naszym idolom, i dzięki ich rekomendacjom kupujemy szampony, dezodoranty lub kremy. Nagle okazuje się, że krem nie zmniejsza zmarszczek, a łupież zostaje i nie znikają siwe włosy. Oczywiście super jest moc wyskakiwać z lodówki z kolejnym produktem, jeśli jeszcze za to dobrze płacą. Jednak zostaje jeszcze wiarygodność, rzetelność, szczerość i lojalność wobec obserwatorów.

Stiga i reklama

Kilka tygodni temu Firma Stiga jeden z największych producentów sprzętu ogrodniczego zwróciła się do mnie z propozycją reklamy ich sprzętu. Chodziło o kilka urządzeń takich jak kosiarka, podcinarka, pilarka, sekator,urządzenie wielofunkcyjne oraz dmuchawa. Wszystkie urządzenia w wersji akumulatorowej, co jednak jest dużą nowością na naszym rynku. Zostać twarzą Stiga, to dla ogrodnika duża nobilitacja, ale i odpowiedzialność. Zastanawiałem się, czy to jest ok wobec moich obserwatorów zarówno na fb jak i instagramie. Przecież cięgle powtarzam, jak dla mnie istotna jest szczerość, wiedza i rzetelność. Dlatego właśnie zgodziłem się na to pod warunkiem, że najpierw sam przetestuje sprzęt na własnej skórze i ogrodach moich klientów. Potem dopiero się wypowiem.

Narzędzia akumulatorowe Stiga

Jestem bardzo wymagającym, co do sprzętu ogrodnikiem. Musi on spełniać moje dość wygórowane wymagania. Dlaczego zapytacie?

Po pierwsze jestem zawsze zabiegany i brak mi czasu. Lubię sobie ułatwiać życie. Po trzecie mam bzika na punkcie bezpieczeństwa i przepisów bhp. Jaki z tego wniosek? Narzędzia które stosuje muszą być bezpieczne, wytrzymałe i proste w obsłudze. Czy Stiga spełnia wymagania Ulubionego Ogrodnika???

Kosiarka akumulatorowa SLM 540 AE

Na pierwszy rzut poszła kosiarka akumulatorowa stiga. Oczywiście cały filmik jak wyglądało testowanie możecie zobaczyć na moim profilu na instagramie. Testowany sprzęt odbył chrzest bojowy w warunkach polowych. Trawa na osiedlu długa zaniedbana. Jednak sprzęt poradził sobie bez większych problemów. Miejscami trzeba było oczywiście przejechać kosiarką dwa razy, jednak spowodowane to było wysokością trawy.

Zalety kosiarki

 • łatwość obsługi i montażu baterii
 • brak kabla zasilającego
 • lekka i zwrotna, można kosić jedną ręką
 • bateria starcza na długi czas koszenia
 • pojemny kosz na trawę
 • możliwość regulacji wysokości koszenia

Uwagi Ulubionego Ogrodnika

Wilskość kosiarki należy dobrać do wielkości posiadanego ogrodu. Jeśli ogród jest duży, można zaopatrzyć się w dodatkową wymienną baterię. Dodatkowo jako ogrodnik zalecam regularne koszenie trawników co zdecydowanie ułatwia pracę i utrzymuje trawnik w lepszej kondycji.

kosiarka akumulatorowa stiga

Dmuchawa akumulatorowa SAB 500AE

Dmuchawa akumulatorowa SAB 500AE to kolejny ze sprzętów które testowałem. Miałem pewne wątpliwości czy sprzęt akumulatorowy da radę wydmuchać stare zaschnięte resztki w ogrodzie. Ku mojemu zaskoczeniu, dmuchawa bez większych problemów osunęła kożuchy mchu, czy grubą warstwę mokrych liści. Regulacji mocy nawiewu, pozwoliła mi na pracę na różnych nawierzchniach, bez stresu, że rośliny na rabatach zostaną uszkodzone.

Zalety dmuchawy

 • Szybka i łatwa w użyciu
 • stosunkowo cicha do mocy z jaką pracuje
 • lekka bez problemu można pracować jedną ręką
 • pełna bateria pozwala na wydmuchanie zanieczyszczeń ze średniej wielkości ogrodu

Uwagi Ulubionego Ogrodnika

Praca z dmuchawą wymaga okularów ochronnych, aby do oka nie dostały się drobiny kurzu i zanieczyszczeń. Osoby uczulone na kurz lub chorujące na astmę muszą pamiętać, że dmuchawa wzbija tumany kurzu i pyłu które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Dmuchawa akumulatorowa SAB 500AE

Sekator SHT 500 AE i

Sekator SHT 500AE. Bez sekatora praca ogrodnika była by naprawdę mocno utrudniona. Długo w ogrodach prace wykonywało się za pomocą nożyc ręcznych, jednak jak można sobie ułatwić pracę czemu nie. Sekator akumulatorowy Stiga spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Wytrzymała bateria, brak kabla elektrycznego, długi zasięg samych nożyc zdecydowanie ułatwia pracę. Przy wchodzeniu na drabinę, jeśli jest taka konieczność nie trzeba uważać na kabel zasilający, przekładać go co chwila lub przepinać z kontaktu do kontaktu.

Zalety

 • stosunkowo lekki, kobiety bez problemu dadzą sobie z nim radę
 • łatwość wymiany baterii
 • długi zasięg nożyc
 • brak kabla zasilającego
 • długi czas pracy na jednej w pełni naładowanej baterii

Uwagi Ulubionego Ogrodnika

Pod rośliny i żywopłoty które przycinamy warto rozłożyć plandekę aby łatwiej było sprzątać zielone odpady. W przypadku dużych i wysokich żywopłotów można skorzystać z urządzenia Urządzenie Wielofunkcyjne SMT 500AE, które jest na wysięgniku. Dzięki temu można obyć się bez drabiny.

Sekator SHT 500AE.

Podkrzesywarka i sekator na wysięgniku SMT 500AE

Urządzenie Wielofunkcyjne SMT 500AE to bardzo dobre rozwiązanie dla tych którzy nie mogą lub nie lubią chodzić po drabinie. Urządzenie łączy w sobie dwie opcje sekator oraz po zmianie końcówki podkrzesywarka. Dzięki długiej sztycy po rozłożeniu to około 330 cm długości. Dodatkowo wasz wzrost i sami widzicie jak daleko można sięgać. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji kąta nachylenia ostrza. Dzięki temu łatwo ciąć w odpowiedni sposób. zmiana końcówki pozwala dodatkowo na podcinanie gałęzi które znajdują się poza naszym zasięgiem.

Zalety

 • możliwość zmiany końcówek
 • łatwość używania
 • szelki, pozwalające przypiąć urządzenie dzięki temu odciążamy kręgosłup
 • długi czas pracy baterii
 • bardzo daleki i szeroki zasięg pracy

Uwagi Ulubionego Ogrodnika

Praca z tym urządzeniem przy maksymalnej długości wymaga odrobinę precyzji.Tak jak powiedziałem podczas testów jedyny zarzut jaki mam to to, że urządzenie nie potrafi zmywać i parzyć kawy.

Urządzenie Wielofunkcyjne SMT 500AE

Pilarka akumulatorowa SPR 500 AE

Pilarka akumulatorowa to także jedno z podstawowych narzędzi ogrodnika. Ułatwia pracę oszczędza czas. W przypadku pilarki akumulatorowej obawiałem się, że nie da ona rady ciąć grubszych konarów i gałęzi. Jednak zdała ona egzamin na pniu. Bez problemów dała sobie radę przy czyszczeniu ogrodu z niepotrzebnych gałęzi i konarów. Jej moc i siła jest wystarczająca do prac ogrodowych

Zalety

 • łatwość użycia
 • niewielka waga
 • zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem
 • brak kabla zasilającego

Uwagi Ulubionego Ogrodnika

W przypadku pilarki akumulatorowej niezbędny jest mocniejsza bateria niż przy innych narzędziach. Koniecznie trzeba o tym pamiętać. Na słabszej baterii pilarka nie zadziała. Obowiązkowo trzeba sprawdzać stan oleju, który smaruje łańcuch.

Pilarka akumulatorowa

Podcinarka SGT 500AE

Podcinarka SGT 500AE idealna do przydomowych ogródków. Kosi dzięki nawiniętej na bęben żyłce. Praca nią nie jest męcząca ze względu na niewielką wagę. W przypadku wyższej trawy należy ruchy koszące trzeba wykonywać po woli aby, żyłka zdążyła wszystko ściąć. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest zamontowane kółeczko dzięki któremu bez problemu możemy podkaszarkę prowadzić po ziemi, aby na przykład dokonać wyraźnego oddzielenia pomiędzy trawnikiem a kostką lub rabatą.

Zalety

 • długi czas pracy baterii
 • lekka konstrukcja
 • obrotowa głowica kosząca
 • łatwość obsługi

Uwagi Ulubionego Ogrodnika

Do pracy z podkaszarką obowiązkowo należy zakładać okulary ochronne oraz długą odzież.

Podcinarka SGT 500AE

Podsumowanie testów

Testowanie zakończone, czas na ocenę. Z czystym sumieniem mogę zarekomendować testowane przeze mnie narzędzia ogrodnicze. Spełniają one moje dość wygórowane żądania. Łatwość montażu baterii oraz wymiennych głowic nie sprawi problemu żadnemu laikowi. Żadne z urządzeń nie spowalnia swojej pracy przy niskim poziomie baterii tylko wyłącza się. Brak kabla zasilającego, który zawsze przeszkadza to niewątpliwie ogromna zaleta. Długi czas pracy na jednym akumulatorze możliwość łatwej wymiany na drugi akumulator w przypadku rozładowania. Duży zasięg pracy urządzeń na wysięgnikach. Niski poziom hałasu. Lekkie konstrukcje urządzeń. Bardzo prosa obsługa. Więcej zobaczcie na moim profilu instagramowym. Jak przebiegały testy wszystkich narzędzi na żywym organizmie jakim są ogrody.

Udostępnij